دستگاه اکسترودر دستی شامل سیلندر، ماردون، المنت، ترموستات کنترل دما، سشوار صنعتی جهت پیشگرم سطح کار و موتور جهت چرخش ماردون می باشد. مواد به دو صورت مفتول یا گرانول به داخل دستگاه تزریق می شود. پس از ورود مواد توسط ماردون خرد و به قطعات کوچک تبدیل می شود و بر اثر حرکت مارپیچی ماردون فشرده و تحت تاثیر گرمای محفظه سیلندر ذوب می شوند و از طریق نازل پی تی اف از دستگاه خارج می گردند. کیفیت جوش به مهارت جوشکار در انتخاب فشار کافی، جهت و سرعت مناسب جوشکاری بستگی دارد.

اعمال فشار خیلی کم توسط جوشکار سبب می شود مذاب نتواند محل مورد نظر رو پر نماید و سرعت خیلی زیاد جوشکاری حجم نازکی از مواد را بر روی سطح کار باقی می گذارد که برای اتصال کافی نیست. سبب چنانچه مذاب خروجی از نازل دستگاه ظاهری براق داشته باشد دمای ذوب مواد بالاست و چنانچه ظاهری ناهموار داشته باشد نشانه دمای کم ذوب می باشد که بایستی اصلاح گردد.

راهنمای جوش ورق ژئوممبران با اکسترودر دستی بارینکو

۱- چیدمان رولهای ژئوممبران در محل کار و پهن کردن و برش زدن مطابق طرح اولیه

۲-آماده سازی تجهیزات مورد نیاز جهت جوشکاری شامل سشوار صنعتی با نازل خاص، سنبهُ مینی سنگ با صفحه سنباده مناسب جهت ورقهای پلیمری و دستگاه جوش اکسترودر دستی به همراه مفتول

۳- با استفاده از سشوار و غلتک دستی بین دو لبه ورق اتصال موقتی ایجاد می کنیم به این صورت که نازل در بین دو لایه ورق قرار گرفته  هوای گرم سشوار سبب ذوب ورق شده که با اعمال فشار توسط سنبه از سطح رویی ورق اتصال ایجاد می شود.

 

۴-اکنون با کمک مینی سنگ سطح ورقهای اتصال یافته را پولیش نموده تا تمام ناهمواری ها زدوده شود و بستری هموار برای جوشکاری اکستروژن فراهم گردد.

۵- در ادامه با آماده شدن دستگاه اکسترودر جهت جوش عملیات جوشکاری اغاز می شود. از سرعت، دما و فشار مناسب جهت جوشکاری استفاده کنید تا محل مورد نظر به خوبی آب بند شود.

از لینک زیر می توانید نحوه جوشکاری ورق ژئوممبران با اکسترودر دستی را ملاحظه فرمایید.

مشاهده فیلم

 

برای آشنایی با اکسترودرهای تولیدی بارینکو از صفحات زیر دیدن فرمایید.

اکسترودر دستی مفتولی بارینکو

اکسترودر دستی گرانولی بارینکو